Izvēlies »
drukat
Serviss





Tampodruka

Tampondruka ir mūsdienās viena no visbiežāk lietotajām metodēm priekšmetu apdrukāšanā. Apdarei paredzētais zīmējums tiek vispirms iekodināts metāla plāksnē. Izveidotās klišejas gravējumu piepilda ar krāsu. Tad elastīgs silikona tampons tiek uzspiests klišejai, lai vēlāk krāsu plānā kārtā pārnestu uz apdrukājamo priekšmetu. Šī tehnika ļauj veidot precīzas kontūras un ļoti smalkas līnijas.
Apdrukāt var plastmasu, metālu, stiklu, koku, papīru vai ādu.
Plusi: Priekšmeti var būt sfēriski, ieliekti, izliekti, nelīdzeni, ar gludu vai raupju virsmu.
Mīnusi: Ierobežots apdrukas laukums.



Sietspiede
Sietspiede ir ļoti sena tehnoloģija. Tajā izmanto ar smalku tīklu apvilktu rāmi, uz kura ar krāsu necaurlaidīgu materiālu veido šablonu, kas ir drukājamā motīva negatīvs. Uz rāmja lej krāsu un līdzinot izspiež uz apdrukājamās virsmas. Tur, kur krāsa tiek cauri sietam, veidojas vēlamais motīvs. Šī tehnika ļauj uzklāt salīdzinoši biezu krāsas slāni. Iespējams veidot vairāku krāsu apdruku, tikai pirms katras nākamās krāsas lietošanas, iepriekšējai krāsai jānožūst.
Rūpnieciski, ar speciālām iekārtām var apdrukāt arī cilindriskus priekšmetus, piemēram, pildspalvas vai krūzes.
Plusi: Sietspiede ir ļoti piemērota ja vajag uzdrukāt vairāk info, vai lielus LOGO. Šāds zīmējums ir ļoti noturīgs.
Mīnusi: Sieta dēļ krāsu pārejām var redzēt rastru.



Karstspiede
Zīmējums materiālā tiek iespiests ar metāla klišejas palīdzību, augstas temperatūras un spiediena. Apdrukas procesā klišeju pārklāj ar ļoti plānu foliju, tā iegūstot zeltītu, sudrabotu vai citu krāsu zīmējumu, vai pat hologrammu.
Plusi: Tiek iegūts ļoti elegants LOGO
Mīnusi: Jāuzmanās no mehāniskiem skrāpējumiem.


Telpiskās uzlīmes
Telpiskās uzlīmes tiek ražotas, kombinējot poligrāfiju ar īpašas polimēra lakas uzklāšanu. Lakas virskārta piešķir uzlīmēm telpisku un spožu izskatu.
Plusi: Šajā tehnoloģijā veidotās uzlīmes ir izturīgas pret mehāniskiem bojājumiem, dažādiem klimatiskajiem apstākļiem un ultravioletajiem stariem. Nav ierobežots attēla vai fona krāsu skaits.
Mīnusi: Nevar pielietot uz liektām un nelīdzinām virsmām.



Gravēšana
Gravēt var stiklā, keramikā, krāsainajos metālos, zeltā, sudrabā, kokā, plastmasā un ādas izstrādājumos.
Eksistē vairākas lāzera stara ģenerēšanas metodes. Tās visas ļauj iegravēt pat ļoti smalkas līnijas. Gala rezultāts vienmēr ir atkarīgs no gravēšanai izmantotā materiāla virsmas.
CO2 lāzers ir ļoti precīzs, un šī gravēšana ir īpaši piemērota organiskiem materiāliem – kokam un ādai. Ar lāzera staru motīvs tiek iededzināts materiālā. Šo tehnoloģiju var veiksmīgi izmantot arī neorganiskajiem materiāliem, jo tie gravējuma vietā kļūst matēti.
YAG gravēšanu lieto zeltam, sudrabam, hromētām metala detaļām
 u.c. materiāliem, kuri lāzera stara ietekmē parasti iegūst matētu attēlu.
Plusi: Gravējums ir noturīgs pret mehāniskiem bojājumiem (piem. atslēgu piekariņiem). Virsmai nav noteikti jābūt plakanai. Ja materiāla slāņi ir dažādās krāsās, gravējot to var lieliski izmantot.
Mīnusi: Nevar papildus lietot krāsainu apdruku.







jaunumi | raksti

Visas tiesības rezervētas © 2021, sia "Prezentreklama". Tālrunis uzziņām: 28337700, e-pasts: info[@]prezentreklama.lv